BJK DERGİSİ

 • 01.12.2016 / 11:23 Beşiktaş Dergisi Caner Erkin’in Kitabını Yazdı
 • 01.12.2016 / 11:19 Süreyya Soner: ‘Beşiktaş’ın bir kolej takımı olma havası hep devam ediyor’
 • 01.12.2016 / 11:16 Gökhan İnler: 'Her zaman Karakartal'
 • 01.12.2016 / 11:01 Adriano Correia: 'Hedefim Beşiktaş tarihine geçmek'
 • 01.12.2016 / 10:44 Beşiktaş Dergisi’nin Aralık Sayısı Çıktı
 • 01.12.2016 / 10:17 Başkanımız Fikret Orman'ın Beşiktaş Dergisi'ndeki Yazısı
 • 03.11.2016 / 14:37 Beşiktaş’ın Futbol Yıldızları Kitap Oluyor
 • 02.11.2016 / 12:34 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 02.11.2016 / 12:33 Beşiktaş Dergisi’nin Kasım Sayısı Çıktı
 • 02.11.2016 / 12:31 Fabricio Agosto Ramirez: “Sahada on iki kişi gibi oynuyoruz”
 • 02.11.2016 / 12:22 Ömer Şişmanoğlu: “Beşiktaş’ta bir efendi”
 • 02.11.2016 / 12:21 Beşiktaş Dergisi Dusko Tosic’in Kitabını Yazdı
 • 02.11.2016 / 12:20 Sarp Apak: “İyi ki Beşiktaşlıyım”
 • 01.10.2016 / 13:11 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 01.10.2016 / 13:10 Beşiktaş Dergisi’nin Ekim Sayısı Çıktı

BAŞKANIN MEKTUBU

Fikret Orman Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

Aralık 2016

Sevgili Beşiktaş Ailesi,

Öncelikle her zaman bir parçası olmaktan gurur ve şeref duyduğum Beşiktaş Camiası’na bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Futbol takımımızın her maçında tribünleri dolduran, doksan dakika susmadan desteğini gösteren taraftarlarımız Benfica maçında bir ilke daha imza attı. Ses seviyesinde dünya rekorunu kıran Efendi Beşiktaşlılar, bu kez dünyanın ilk sessiz tezahüratını gerçekleştirdi. İşaret diliyle “Irkçılığa Hayır” ve “Kara Kartal” tezahüratlarını yapan Beşiktaşlılar, dünyanın en büyük sessiz korosunu oluşturmuş oldu. Irkçılığın yanı sıra işitme engellilerin problemlerine dikkat çekmek amacıyla yapılan bu etkinlikte emeği geçen herkese sevgilerimi sunuyorum.

Gelelim sahaya... İlk yarıdaki sonucun ardından soyunma odasına giden oyunculara, hocamız, teknik ekibimiz ve taraftarlarımızın sahip çıkması Beşiktaşlılık duruşudur. Mabedimizde taraftar atmosferi çok kuvvetli... Bu sayede, yüzümüzü güldüren ve bizleri gururlandıran sonuçlara imza atan takımımız, ikinci yarıda geri döndü. Her platformda çok güvendiğimi ifade ettiğim ve mutlaka destek olmamız gerektiğini belirttiğim ekibimiz, ilk yarıda yediği üç gole, ikinci yarıda üç güzel golle yanıt verdi. Elbette galip gelerek gruptan çıkmayı garantilemiş olmanın rahatlığıyla bu yazıyı yazmak isterdim ama inanıyorum ki tur şansını taşıdığımız son maçta istediğimiz galibiyeti alarak ülkemizi namağlup Avrupa’da temsil eden tek takım olmaya devam edeceğiz.

Türkiye Kupası maçlarının da başlamasıyla takımımızın maç trafiği artacak. Üç kulvarda mücadele ederken, onların sadece ve sadece sizlerin desteğine ihtiyacı var. Dev bir çınarın yaprakları olan Beşiktaşlılar’ı birbirine bağlayan ve ayakta tutan asırlık köklerimiz, hiç kimsenin zarar veremeyeceği kadar sağlamdır. Bizler iyi günde de, kötü günde de, el ele, yürek yüreğe çok büyük bir aileyiz.

Siyah Beyazlı formamızın hakkını veren ve canını dişine takarak mücadele eden futbolcularımızı kucaklıyor, Şenol Güneş başta olmak üzere teknik heyetimize, tüm emekçi kardeşlerime teşekkür ediyorum.
Beşiktaş Sompo Japan’ın sırt sponsoru olan Güriş’e Beşiktaş Ailesi’ne “hoş geldiniz” diyorum. Basketbolda da Ufuk Sarıca ile sezona iyi başladık. Aldığı başarılı sonuçlarla gurur duyuyor, daha iyi yollara gideceğimize inanıyorum.

Son olarak, sosyal medyada Beşiktaş ve şahsım adına yapılan caps’leri, mizahi paylaşımlarınızı keyifle takip ettiğimi belirtmek istiyorum.

En derin sevgi ve saygılarımla,

Fikret Orman
Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

FUTBOLCU RÖPORTAJI

Ömer Şişmanoğlu: “Beşiktaş’ta bir efendi”


“Efendi” denildiğinde ilk akla gelen futbolcularımızdan biri de Ömer Şişmanoğlu... Ancak inanın bir kampanya dahilinde yapılan bir yakıştırma değil bu... Pozitifliğiyle, saygılı ve sevgili yaklaşımlarıyla Ömer Şişmanoğlu, hakikaten de bambaşka bir futbolcu, beyefendi bir kişilik... İşte Ömer ile geçirdiğimiz o eğlenceli anlar ve röportajımızdan bazı bölümler...“Burası Beşiktaş! Şampiyon Beşiktaş’ta oynuyorsun. Başka takımlara benzemez. Forvetsen, hakkını vereceksin. Yoksa taraftar çıldırır. Bu da işin doğasında var.” 

“Kayserispor maçının sabahı kalktığımda dedim kendi kendime “Ya ben bugün gol atacağım, kesin”... Sonra oyuna girerken Şenol hocam anlattı, anlattı, ben de dinliyorum, ne dese, ‘Evet hocam, tamam hocam’ diyorum. Sonra bir an durdu gözlerimin içine baktı. ‘Hadi git de gol at, hadi’ dedi. Çok babacan bir şekilde dedi bunu. Sonrasında gol atınca da bir aile gibi hissettim.” 

“Maçta her zaman kalecinin adımlarını takip ederim. Kulübede otururken kaleciler nereye atlar, nerede zayıftır, hocalarıma sorarım. Ben küçükken hep beraber babam Hasan Şişmanoğlu ile kalecileri analiz ederdim. Kalecinin zaaflarını maçtan önce irdelerim mutlaka.” 

“Gerçekten Beşiktaş’ın daha düzgün bir yapısı var. Bazen başka takımı tutan bir arkadaşım tesislerde beni ziyarete geldiğinde, diğer futbolcuların yaklaşımlarını gördüklerinde benzer tepkiler veriyorlar: ‘Sizin takım çok iyi ya. Ama diğer takımlarda böyle değil.’ Eh diyorum bende gururla, burası Beşiktaş.” 

Daha fazlası Beşiktaş Dergisi Kasım sayısında...
Abonelik: 0850 399 1903 - www.kartalyuvasi.com.tr
Satış: Kartal Yuvası mağazalarında, www.kartalyuvasi.com.tr adresinde ve bayilerde...

KÜNYE

FİKRET ORMAN
Beşiktaş Sportif Ürünler San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

CANDAŞ TOLGA IŞIK
Genel Koordinatör

RIDVAN AKAR
İletişim Danışmanı

BÜLENT ÜLGEN
Medya Direktörü

SERPİL KURTAY
Genel Yayın Yönetmeni - Yazı İşleri Müdürü

KUBİLAY SAMYELİ
Görsel Yönetmen - Renk Ayrım

MURAT ARDA
Editor

RAHMAN SAĞIROĞLU, HASAN AVCI, BERKANT KAYA, CAN SARIÇOBAN, NOYAN EKİN, HÜRRİYET GAZETESİ ARŞİVİ
Fotoğraflar

AYKUT ZORALI
Reklam Direktörü
dergireklam@bjk.com.tr

OĞUZHAN SEÇİR
Karikatürist

PROMAT BASIM YAYIN SAN. VE TİC. A.Ş.
Baskı

dergi@bjk.com.tr
Beşiktaş Sportif Ürünler San. ve Tic. A.Ş. Süleyman Seba Cad. No:48 Beşiktaş - İstanbul
EDİTÖR: 0 212 236 17 17
ISSN: 1302-9347