BJK DERGİSİ

 • 01.02.2018 / 12:07 Biz Kadıköy Panteri’ni O da Beşiktaş’ı unutmadı
 • 01.02.2018 / 12:02 Güzel Adam Süreyya, Şimdi Sinemalarda
 • 01.02.2018 / 11:44 Domagoj Vida İle Çok Özel: “Beşiktaş, ilk bakışta aşk gibi”
 • 01.02.2018 / 11:32 Beşiktaş Dergisi Şubat Sayısı Çıktı
 • 01.02.2018 / 11:28 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 02.01.2018 / 12:00 Başkanımız Fikret Orman: ‘Bir yıl değil, her yıl Beşiktaş’
 • 01.01.2018 / 12:13 Beşiktaş Dergisi Ocak Sayısı Çıktı
 • 01.01.2018 / 12:04 Beşiktaş Dergisi’nden İki Dev Poster Hediye
 • 01.01.2018 / 12:00 Gordon Milne: ‘Beşiktaş’taki günlerim tam bir peri masalı gibiydi’
 • 30.11.2017 / 23:04 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 30.11.2017 / 23:01 Beşiktaş Dergisi Aralık Sayısı Çıktı
 • 30.11.2017 / 22:57 Dusko Tosic: ‘Beşiktaş en büyük ailemiz’
 • 30.11.2017 / 22:50 Damla Cangül: ‘Vodafone Park’ta dertler, tasalar siliniyor, arınıyorsun’
 • 02.11.2017 / 13:13 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 02.11.2017 / 12:56 Beşiktaş Dergisi Kasım Sayısı Çıktı

BAŞKANIN MEKTUBU

Fikret Orman Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

Sevgili Beşiktaş Ailesi, 

“Gel, gel, ne olursan ol yine gel,
Bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir,
Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel...”

“Come to Beşiktaş” sloganıyla gerçekleştirdiğimiz iletişim kampanyası sayesinde Beşiktaşımız, Türkiye’nin sınırlarını aşarak, dünyada adından en çok söz ettiren kulüplerden biri oldu. Taraftarlarımızın bulduğu bu sloganla 1.2 milyar kişiye ulaştık. Çin’e giderek başlattığımız globalleşme projelerimizin en önemli adımını yine bu sloganımızla ve yazımın başında Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’den alıntıladığım yol gösteren sözlerin ışığında atıyoruz. Din, dil, ırk gözetmeden herkesi Beşiktaş’a çağıran bir reklam filmi hazırladık ve bu reklam filmini geçtiğimiz ay sizlerle paylaştık. Yurt dışında yayınlamadan önce sosyal medya hesaplarımızından paylaştığımız andan itibaren sizlerden gelen olumlu görüşler, sadece kulübümüz değil, Türkiye futbolu açısından da devrim sayılacak adımlar atma noktasında bir kez daha bizlere cesaret verdi. Beşiktaş Ailesi’nin verdiği bu büyük destek ve kenetlenme sayesinde bir kez daha böyle güzel bir camianın başkanı olduğum için büyük gurur yaşadım. Bugünlere gelebilmek için çok çalıştık. Daha iyi günler için de daha çok çalışacağız. 

*

Son iki yılın şampiyonu, hem Türkiye’de hem de Avrupa’da önemli işler başaran, oynadığı oyunla herkese keyif veren futbol takımımız, sezonun ikinci yarısına başladı. Bu maratonun sonunda üçüncü kez üst üste şampiyonluğu göğüsleyeceğimize inanıyorum. Beşiktaş’ın geldiği bu noktada golleriyle ve efendi kişiliğiyle büyük katkı sağlayan sevgili Cenk Tosun’u bizi en iyi şekilde temsil edeceğini bildiğim İngiltere Premier Ligi’ne uğurladık. Cenk, ailemizin değerli evlatlarından biridir. Kariyerinin hangi noktasında olursa olsun, bir gün yine ailesine dönmek isterse Cenk’e kapımız her zaman açıktır. Bu vesileyle takımımıza yeni katılan futbolcularımıza da “Hoş geldin” diyor, Beşiktaş armasını göğsünde taşıyarak, Siyah Beyaz formamızı terleten her sporcumuza başarılar diliyorum. 

En derin sevgi ve saygılarımla,

Fikret Orman 
Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

FUTBOLCU RÖPORTAJI

Ryan Babel: ‘Futbol bir sanattır’

Ryan Babel, futbolu bir sanat olarak gören, derinlikli düşünebilen ve yaptığı işe bir anlam katmaya çalışan ilginç bir sporcu. Futbol anlayışını, arkadaşlarıyla ilişkilerini, yaşadığı kırgınlıklarını ve sevinçlerini tüm samimiyetiyle Beşiktaş Dergisi Ekim sayısına anlattı.

İşte Murat Arda’nın yaptığı o röportajdan bazı bölümler...

“Ben küçükken Hollanda’da sokak futbolu çok popülerdi ve ben her gün okuldan sonra sokak futbolu oynardım. O zamanlar inanılmaz yetenekli çocuklar ile oynayarak yeteneklerimi geliştirmiş olmalıyım. Erken yaşta da Ajax Altyapısı’nda sonuca odaklı temel özelliklerimi oluşturduğumu düşünüyorum.”


“Eskiden futbolun daha çok estetik yönüne, eğlence tarafına, göze hoş gelen yanlarına daha çok önem vermekle eleştirilirdim. Ama zaman içerisinde bunu, seyir zevki yüksek bir futbol anlayışı ile sonuç odaklı olmak arasında bir dengeye oturtabildiğimi düşünüyorum.”

“Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki serüvenim ilginçti. Taraftarın bize tepkisi inanılmazdı. Üzerimize terlik bile attılar, hatta biri benim omzuma geldi, ben de geri fırlattım. Belki profesyonelce değildi ama neticede biz de insanız, hayvan değiliz, saygı bekliyoruz. Nasıl bir futbolcuya tükürme, ayakkabı fırlatma, saldırma hakkını kendilerinde bulabiliyorlar ki? Beşiktaş’ın taraftarı da çok duygusal ve maçlarda üzerimize onlar da müthiş bir baskı kuruyorlar. Ancak nerede duracaklarını çok iyi biliyorlar ve asla bize bir saygısızlık yapmadılar.”

“Futbolu bir sanat olarak ele almamız gerektiğine inanıyorum. Beşiktaş’ta bu potansiyel var. Barcelona, Real Madrid ayarındaki takımların en büyük özellikleri bana göre oyuncuların birbirlerini çok iyi tanıması, yeteneklerinin farkında olması ve saha içinde muazzam dayanışmalarıdır.”


“Dışarıdan bakıldığında çok renkli hayatlar gibi gözükse de futbolculuk mesleği aslında çok meşakkatli bir iştir. Futbolcu olmak hakikaten kolay değildir, Beşiktaş olarak bazen haftada iki maç oynadığımız oluyor. Bununla birlikte aynı zamanda çok sıkı antrenmanlar da yapıyoruz. Beşiktaş taraftarını aslında Liverpool taraftarına benzetiyorum; onlar da iyi günde kötü günde takımlarını yalnız bırakmıyorlar. Buna devam etmelerini umut ediyorum. Çünkü en az yüzde yirmi itici bir kuvvet verir taraftar desteği.”

Daha fazlası Beşiktaş Dergisi Ekim sayısında...

Satış: Kartal Yuvası mağazalarında, www.kartalyuvasi.com.tr adresinde ve bayilerde


 

KÜNYE

FİKRET ORMAN
Beşiktaş Sportif Ürünler San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

CANDAŞ TOLGA IŞIK
İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

BÜLENT ÜLGEN
Medya Direktörü

SERPİL KURTAY
Genel Yayın Yönetmeni (Sorumlu)

MURAT ARDA
Yazı İşleri Müdürü

KUBİLAY SAMYELİ
Görsel Yönetmen

RAHMAN SAĞIROĞLU, HASAN AVCI, UFUK TUNCAELLİ
Fotoğraflar

HANDE GÜN
Reklam Grup Başkanı
dergireklam@bjk.com.tr

PROMAT BASIM YAYIN SAN. VE TİC. A.Ş.
Baskı

dergi@bjk.com.tr
VİŞNEZADE MAHALLESİ KADIRGALAR CADDESİ NO:1 VODAFONE PARK OTOPARK GİRİŞİ KAT:1 34357 BEŞİKTAŞ - İSTANBUL
EDİTÖR: 0212 948 1903
ISSN: 1302-9347