BJK DERGİSİ

 • 30.11.2017 / 23:04 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 30.11.2017 / 23:01 Beşiktaş Dergisi Aralık Sayısı Çıktı
 • 30.11.2017 / 22:57 Dusko Tosic: ‘Beşiktaş en büyük ailemiz’
 • 30.11.2017 / 22:54 Alvaro Negredo: ‘Matador lakabı hoşuma gidiyor’
 • 30.11.2017 / 22:50 Damla Cangül: ‘Vodafone Park’ta dertler, tasalar siliniyor, arınıyorsun’
 • 02.11.2017 / 13:13 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 02.11.2017 / 12:56 Beşiktaş Dergisi Kasım Sayısı Çıktı
 • 02.11.2017 / 12:55 Avrupa’nın Prensi, Türkiye’nin Tosun Paşa’sı
 • 02.11.2017 / 12:55 Tolgay Arslan: “Vodafone Park dünyanın en güzel stadı”
 • 02.11.2017 / 12:55 Özgün: “Beşiktaş sayesinde başımız dik yürüyoruz”
 • 02.10.2017 / 11:25 Evren Erler: ‘Beni Gordon Milne Beşiktaşlı yaptı’
 • 02.10.2017 / 11:23 Fatih Aksoy: ‘Beşiktaş’ın farkı takımdaki arkadaşlık ortamı’
 • 02.10.2017 / 11:21 Ryan Babel: ‘Futbol bir sanattır’
 • 02.10.2017 / 11:18 Beşiktaş Dergisi’nde Bu Ay!
 • 03.09.2017 / 11:09 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı

BAŞKANIN MEKTUBU

Fikret Orman Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

Aralık 2017

Sevgili Beşiktaş Ailesi,

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı futbolla tüm sporseverlerin takdirini kazanan Beşiktaşımız, yaşattığı ilklerle tüm Türkiye’nin göğsünü kabarttı. Porto ile 1-1 berabere kalarak bitime bir maç kala ikinci tura çıkmayı garantileyen futbol takımımız, Devler Ligi’nde hem tarihinde ilk kez gruptan çıktı hem de grubundan lider çıkan ilk Türk ekibi olarak önemli bir başarıya imza attı. Teknik direktörümüz Şenol Güneş’i ve teknik ekibimizi kutluyor, futbolcularımı tek tek alınlarından öpüyorum. Her biri Beşiktaş’a gönülden bağlı olan futbolcularımız, siz büyük taraftarlarımızın desteğiyle eminim daha nice zaferlere imza atarak, yüzümüzü güldürmeye devam edecektir.

*

Zor bir geçmişten bugünün aydınlık Beşiktaş’ına kavuştuk. Ama hala hayal ettiğimiz yere ulaşmış değiliz. Her başarı, bir sonraki başarının hedefini beraberinde getirir. Yine önümüzde zor bir süreç var ama beraberinde daha da aydınlık yarınlara ulaşacağımıza şüphe duymuyorum. Gecemizi gündüzümüze katmaya ve hep birlikte ortak hedeflerimiz için kenetlenmeye devam edeceğiz. Beşiktaşımız, bugüne kadar oyrnadığı gibi devam ettiği sürece UEFA Şampiyonlar Ligi’nde her takımı zorlayacak, her engeli birer birer geçecektir.

*

Dünya takımı olma yolunda hızla ilerliyoruz. Dünyanın birçok ülkesinde, şehrinde taraftarlarımız var. Türkiye’nin yükselen değeri olan Beşiktaş, Avrupa kupalarında son dönemde ortaya koyduğu performansla Türk futbolunun lokomotifi haline gelmiştir. Devler Ligi’nde son on altıya adını yazdıran ekibimiz, aynı zamanda son beş yılda ülke puanına en çok katkı yapan takım olma özelliğini taşıyor. Amacımız futbolu güzelleştirirken, Türk futbolunun marka değerini de hep birlikte yükseltmektir.

*

Biz Beşiktaş Ailesi olarak, her zaman, her kulvarda, aynı hırs ve inançla mücadelemizi yapacağız. İnanıyorum ki; Beşiktaş ligde üçüncü kez üst üste şampiyon olacak ve yakın gelecekte Avrupa’da da inşallah kupa bizim müzemize gelecek.

En derin sevgi ve saygılarımla,

Fikret Orman
Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

FUTBOLCU RÖPORTAJI

Ryan Babel: ‘Futbol bir sanattır’

Ryan Babel, futbolu bir sanat olarak gören, derinlikli düşünebilen ve yaptığı işe bir anlam katmaya çalışan ilginç bir sporcu. Futbol anlayışını, arkadaşlarıyla ilişkilerini, yaşadığı kırgınlıklarını ve sevinçlerini tüm samimiyetiyle Beşiktaş Dergisi Ekim sayısına anlattı.

İşte Murat Arda’nın yaptığı o röportajdan bazı bölümler...

“Ben küçükken Hollanda’da sokak futbolu çok popülerdi ve ben her gün okuldan sonra sokak futbolu oynardım. O zamanlar inanılmaz yetenekli çocuklar ile oynayarak yeteneklerimi geliştirmiş olmalıyım. Erken yaşta da Ajax Altyapısı’nda sonuca odaklı temel özelliklerimi oluşturduğumu düşünüyorum.”


“Eskiden futbolun daha çok estetik yönüne, eğlence tarafına, göze hoş gelen yanlarına daha çok önem vermekle eleştirilirdim. Ama zaman içerisinde bunu, seyir zevki yüksek bir futbol anlayışı ile sonuç odaklı olmak arasında bir dengeye oturtabildiğimi düşünüyorum.”

“Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki serüvenim ilginçti. Taraftarın bize tepkisi inanılmazdı. Üzerimize terlik bile attılar, hatta biri benim omzuma geldi, ben de geri fırlattım. Belki profesyonelce değildi ama neticede biz de insanız, hayvan değiliz, saygı bekliyoruz. Nasıl bir futbolcuya tükürme, ayakkabı fırlatma, saldırma hakkını kendilerinde bulabiliyorlar ki? Beşiktaş’ın taraftarı da çok duygusal ve maçlarda üzerimize onlar da müthiş bir baskı kuruyorlar. Ancak nerede duracaklarını çok iyi biliyorlar ve asla bize bir saygısızlık yapmadılar.”

“Futbolu bir sanat olarak ele almamız gerektiğine inanıyorum. Beşiktaş’ta bu potansiyel var. Barcelona, Real Madrid ayarındaki takımların en büyük özellikleri bana göre oyuncuların birbirlerini çok iyi tanıması, yeteneklerinin farkında olması ve saha içinde muazzam dayanışmalarıdır.”


“Dışarıdan bakıldığında çok renkli hayatlar gibi gözükse de futbolculuk mesleği aslında çok meşakkatli bir iştir. Futbolcu olmak hakikaten kolay değildir, Beşiktaş olarak bazen haftada iki maç oynadığımız oluyor. Bununla birlikte aynı zamanda çok sıkı antrenmanlar da yapıyoruz. Beşiktaş taraftarını aslında Liverpool taraftarına benzetiyorum; onlar da iyi günde kötü günde takımlarını yalnız bırakmıyorlar. Buna devam etmelerini umut ediyorum. Çünkü en az yüzde yirmi itici bir kuvvet verir taraftar desteği.”

Daha fazlası Beşiktaş Dergisi Ekim sayısında...

Satış: Kartal Yuvası mağazalarında, www.kartalyuvasi.com.tr adresinde ve bayilerde


 

KÜNYE

FİKRET ORMAN
Beşiktaş Sportif Ürünler San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

CANDAŞ TOLGA IŞIK
İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

BÜLENT ÜLGEN
Medya Direktörü

SERPİL KURTAY
Genel Yayın Yönetmeni (Sorumlu)

MURAT ARDA
Yazı İşleri Müdürü

KUBİLAY SAMYELİ
Görsel Yönetmen

RAHMAN SAĞIROĞLU, HASAN AVCI, UFUK TUNCAELLİ, HÜRRİYET GAZETESİ ARŞİVİ
Fotoğraflar

HANDE GÜN
Reklam Grup Başkanı
dergireklam@bjk.com.tr

PROMAT BASIM YAYIN SAN. VE TİC. A.Ş.
Baskı

dergi@bjk.com.tr
VİŞNEZADE MAHALLESİ KADIRGALAR CADDESİ NO:1 VODAFONE PARK OTOPARK GİRİŞİ KAT:1 34357 BEŞİKTAŞ - İSTANBUL
EDİTÖR: 0 212 236 17 17
ISSN: 1302-9347