BJK DERGİSİ

 • 13.05.2016 / 10:07 Beşiktaş Dergisi'nin Mayıs Sayısındaki Konular
 • 06.05.2016 / 13:11 Marcelo Guedes: ‘Beşiktaş taraftarı gibisi dünyada yok’
 • 06.05.2016 / 13:10 Metin Albayrak: ‘Bu senenin rengi Siyah-Beyaz’
 • 02.05.2016 / 11:23 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 02.05.2016 / 11:09 Haldun Boysan: ‘Beşiktaş’tan başka sevgi bilmedim’
 • 26.04.2016 / 17:51 Beşiktaş Dergisi’ni Okumak Artık Daha Keyifli
 • 24.04.2016 / 13:55 BeşiktAŞK’ın 3. Sayısı Çıktı
 • 01.04.2016 / 12:28 Beşiktaş Dergisi'nin Nisan Sayısı Çıktı
 • 01.04.2016 / 12:26 Başkanımız Fikret Orman'ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 01.04.2016 / 12:24 Kerim Frei: ‘Şampiyonluğu hak ediyoruz’
 • 01.04.2016 / 12:19 Mustafa Alabora: ‘Vodafone Arena muhteşem’
 • 02.03.2016 / 11:41 Şinasi Yurtsever: “Beşiktaşlılık güzel ya...”
 • 02.03.2016 / 11:33 Mutlucan Zavotçu: “Şampiyonluğa koşuyoruz”
 • 02.03.2016 / 11:27 Şaziye İvegin Üner: ‘Taraftarımızın sevgisini yakından hissediyorum’
 • 02.03.2016 / 11:17 Maciej Lampe: ‘Muhteşem bir taraftara sahibiz’

BAŞKANIN MEKTUBU

Fikret Orman Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

Mayıs 2016

Sevgili Beşiktaş Ailesi,

Beşiktaşımız’ın başkanı seçilme onurunu yaşadığımdan beri sanırım en mutlu, en gururlu, en heyecanlı yazımı yazıyorum. 25 Mart 2012 tarihinden bu yana sizlere ne söz verdiysek, hepsini hayata geçirmek için elimizden geleni yaptık. İlk göreve geldiğimiz gün ne demiştik? “Şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz” demiştik. “Geleneklerimize sahip çıkarak Beşiktaş değerlerini tekrar hayata geçireceğiz” demiştik. “Yarınlarda kişi ve kurumlara bağlı olmayan çağdaş bir Beşiktaş yaratacağız” demiştik. “Güneşli günler çok yakında gelecek” demiştik. İşte bu sözlerimizi tutabilmemiz için en önemli hedefimiz stadımızın aynı yerinde, daha modern bir şekilde yapılmasıydı. Ne mutlu ki, çok zor günlerden bugünlere kadar geldik. Hizmet etmekten gurur duyduğum böyle büyük bir camiaya Vodafone Arena gibi muhteşem bir mabedi kazandırdık. Sponsorluk gelirleri ve taraftarlarımızın maddi-manevi desteği dışında kasamıza bedelsiz bir kuruş bile girmedi. Vodafone Arena, harçlıklarını biriktiren Yavru Kartallar’ın, evine ekmek götürme telaşında olan kadınların, erkeklerin bütçelerinden artırıp aldıkları ürünler, annesinin-babasının gönderdiği harçlıklarla maçlarımıza gelen gençler sayesinde yükseldi. Her tuğlasında Beşiktaşlılar’ın emeği olan stadımıza sonunda kavuştuk. Artık Beşiktaş için yeni bir devir başladı. Beşiktaş imkanları ve geliri en büyük kulüp haline geldi. Sırada Şeref’iyle oynayıp, Hakkı’yla kazanan futbol takımımızın bizlere şampiyonluk kupasını kazandırması var. İşte o kupayla camiamızın emekleri taçlanacak.

**

Sadece futbolda değil, Beşiktaş armasının olduğu her yerde en üst noktayı hedefliyoruz. Beşiktaş RMK Marine Takımımız, Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nin bitimine iki hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Kadın voleybol ve futbol takımlarımız, bulundukları ikinci ligden şampiyon olarak birinci lige yükseldiler. Beşiktaş Mogaz Takımımız’ın hentbol liginde şampiyonluğu göğüsleyeceğinden şüphemiz yok. Güreş, atletizm, kürek, jimnastik, boks gibi amatör branşlarımızdan da birincilik madalyası haberlerini alıyoruz. Umuyorum ki, önümüzdeki yıllarda Beşiktaş armasının olduğu her kulvarda hak etiğimiz büyük başarılara hep birlikte şahit olmaya devam edeceğiz.

**

Cumhuriyet’e yaraşır yepyeni bir neslin zihinsel ve bedensel eğitiminde, Türk sporunun gelişiminde daima Ata’sının hizmetinde olan camiamız için 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı çok daha anlamlı ve gurur verici bir tarihtir. Türk gençliğinin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutlarken, Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını da minnetle anıyoruz. 

En derin sevgi ve saygılarımla,

Fikret Orman

BJK Yönetim Kurulu Başkanı

FUTBOLCU RÖPORTAJI

Kerim Frei: ‘Şampiyonluğu hak ediyoruz’

Beşiktaşımız’ın genç futbolcusu Kerim Frei, Beşiktaş Dergisi’ne konuk oldu.

Bir zamanların “Wonderkid”i... Beşiktaş’ın Hızlı Gonzales’i... Kara Kartalımız’ın genç yeteneği Kerim Frei, son dönemdeki performansıyla büyük beğeni topluyor. Uzun bir aradan sonra ay yıldızlı takıma çağrılmanın mutluluğunu yaşayan futbolcumuzla, şampiyonluk yolundaki heyecanını konuştuk.


İşte o röportajdan bazı bölümler...  


“İngiltere’de ilk defa futbol oynayacağım zamanlar bir hayli küçüktüm. Oraya on beş yaşında ayak bastığımda, doğrusu başlangıçta futbol anlayışı ve oyun stili olarak Büyük Britanya ekollerinden uzak bir futbol anlayışım vardı. Şunu itiraf etmem gerekirse; İngiltere futboluna alışmam biraz zaman aldı ilk başlarda... Tam bir yıl boyunca sıkı çalıştım ve İngiliz tipi futbol algısına sonunda bir hayli adapte olduğumu söylemeliyim.”  


“Tüm gücümü ve potansiyelimi, dolayısıyla bireysel yeteneklerimi de sahada sergilemek durumundayım ve o noktada risk almadan oynayamazsın. Ancak günün sonunda aldığım riskler bencil olmam ile alakalı değil, tam tersine tüm takımı sahada sırtlayıp maçı kazanmamız içindir.”  


“Şu anda tüm futbolcu arkadaşlarımla şampiyonluğa odaklanmış vaziyetteyiz. Önümüzdeki her maçta artık deyim yerindeyse savaşmak zorundayız. Şampiyonluk bu defa bize çok daha fazla yakın. Bundan böyle de düşüşe geçmemeli ve bu zamana kadar ne yaptıysak, sakince aynısını yapmaya devam etmemiz gerekiyor. Ligin sonunda tüm Beşiktaşlılar’ın mutlu olacağına yürekten inanıyorum.”  


“Dürüst olmak gerekirse son iki yıl, iç saha maçlarımızı sürekli dışarıda yapmak, her zaman bir yolculuk halinde bulunmak, tüm futbolcu arkadaşlarım için çok yorucuydu. Neyse ki çok yakında bütün bunlar sona erecek. Tüm arkadaşlarımla birlikte büyük bir heyecan içerisindeyiz. Ama ben ilk defa oynayacağımdan dolayı ekstra bir heyecan duyuyor olabilirim!” 


Daha fazlası ve Kerim’in imzalı dev posteri Beşiktaş Dergisi Nisan sayısında... 


Abone olmak için lütfen arayın: 444 1903

Basın Fotoğrafları İçin TIKLAYIN 

KÜNYE

FİKRET ORMAN
Beşiktaş Sportif Ürünler San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

METİN ALBAYRAK
Genel Koordinatör

RIDVAN AKAR
İletişim Danışmanı

BÜLENT ÜLGEN
Medya Direktörü

SERPİL KURTAY
Genel Yayın Yönetmeni - Yazı İşleri Müdürü

KUBİLAY SAMYELİ
Görsel Yönetmen - Renk Ayrım

MURAT ARDA
Editor

RAHMAN SAĞIROĞLU, HASAN AVCI, BERKANT KAYA, CAN SARIÇOBAN, NOYAN EKİN, HÜRRİYET GAZETESİ ARŞİVİ
Fotoğraflar

AYKUT ZORALI
Reklam Direktörü
dergireklam@bjk.com.tr

OĞUZHAN SEÇİR
Karikatürist

PROMAT BASIM YAYIN SAN. VE TİC. A.Ş.
Baskı

dergi@bjk.com.tr
Beşiktaş Sportif Ürünler San. ve Tic. A.Ş. Süleyman Seba Cad. No:48 Beşiktaş - İstanbul
ABONELİK: 444 1903
EDİTÖR: 0 212 236 17 17
ISSN: 1302-9347